Elszámolta magát az Európai Unió: kiderült, mire számíthatnak Magyarországtól

Csúfos öngólt lőttek Brüsszelben, ehhez igazodva döntött a kormány.

„Kölcsönös bizalom kell, s ennek megteremtését fogom ma szorgalmazni az ENSZ Leszerelési Értekezletén Genfben” – fogalmazott a külgazdasági és külügyminiszter.
Magyarország a kölcsönös bizalom újrateremtését fogja szorgalmazni az ENSZ Leszerelési Értekezletén Genfben – írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
A tárcavezető arról számolt be, hogy Magyarország három éve él egy olyan háború árnyékában, ahova „euró- és dollárszázmilliárdokért öntötték/öntik a fegyvereket, és ahol több esetben teljesen nyílt hivatkozás zajlik/zajlott nukleáris fegyverek esetleges használatára”.
„Ebben a háborúban milliós nagyságrendben estek el emberek, azt pedig senki nem tudja, hogy a háború reménybeli vége után mi lesz a sorsa ennek az elképesztő mennyiségű fegyvernek, vajon kik, hol és ki ellen fogják azokat bevetni a jövőben” – figyelmeztetett.
Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy minél tovább tart a háború, annál több lesz a fegyver és annál több lesz a halott.
„Magyarországnak és a világ békeszerető részének egyértelműen az az érdeke, hogy az újrainduló amerikai–orosz politikai párbeszéd vezessen el a leszerelési folyamatok újraindulásához is” – szögezte le.
Ehhez újra kölcsönös bizalom kell, s ennek megteremtését fogom ma szorgalmazni az ENSZ Leszerelési Értekezletén Genfben”
– tette hozzá.
Ezt is ajánljuk a témában
Csúfos öngólt lőttek Brüsszelben, ehhez igazodva döntött a kormány.
(MTI)
Nyitókép: Szijjátó Péter Facebook-oldala
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Mint kiderült, a régiót hajnalban négy Sahíd csapásmérő drónnal és egy rakétával támadták.
„Nincs tervünk Orbánra” – vallotta be Marta Kos, aki 2030-ig az Európai Unióban szeretné látni Ukrajnát.
Nem habozott az ukrán elnök, egyből elmondta azt is, hogy mit követel.